دی
۱۳۹۷
۱۵

اما در اینجا می خواهیم 101 روش گفتن آفرین در انگلیسی را به شما معرفی کنیم تا هر موقع خواستید زیر یک پست خوب از فردی تعریف کنید یا به هر مناسبت دیگری به اصطلاحاتی برای این منظور نیاز داشتید، بتوانید انبوهی از اصطلاحات انگلیسی به فارسی را در اختیار داشته باشید.

 البته فراموش نکنید که فقط خواندن این اصطلاحات کافی نیست و باید هر روز در نوشتار و گفتار خودتان از این اصطلاحات که جزو پرکاربرد ترین جملات انگلیسی نیز هستند استفاده کنید تا به خوبی ملکه ذهنتان شوند.


https://drzaban.com/101-ways-to-say-good-job/

آذر
۱۳۹۷
۱۴

اگر خانمی باردار هستید و می خواهید فرزندی چند زبانه پرورش دهید، احتمالا  تعجب خواهید کرد اگر بدانید که نوزاد شما همین حالا در رحم  شما در حال یادگیری دو یا چند زبان است. پس شاید بهتر باشد با برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی همگام با فرزند خود به یادگیری زبان اقدام کنید.

حالا شاید بپرسید اصلا آیا چیزی بنام  یادگیری زبان قبل از تولد وجود دارد؟

 باید بگویم بله. هر چند یادگیری دو یا چند زبان توسط جنین موضوعی جدید بوده و تحقیقات در این راستا همچنان ادامه دارد، اما آنچه مسلم است این است که بی شک فرزند شما زمانی که در رحم است در معرض زبان قرار دارد!

 تحقیقاتی که توسط گروهی از دانشمندان روانشناس انجام شده نتایجی بسیار جالب را نشان می دهد.

ادامه مقاله از لینک زیر:

https://drzaban.com/how-fetuses-learn-language/

 

آبان
۱۳۹۷
۳۰

گر تا به حال برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام کرده اید احتمالا روشهای مختلفی را تست کرده اید مثل:

آموزش زبان انگلیسی از صفر، آموزش زبان انگلیسی آنلاین، آموزش زبان انگلیسی در 50 روز، آموزش زبان انگلیسی تصویری،  آموزش زبان انگلیسی در خانه، آموزش زبان انگلیسی رایگان، آموزش زبان انگلیسی نصرت، آموزش زبان انگلیسی مکالمه و ...

 

اما سوال این است که واقعا کدام یک از این روشها برای یادگیری زبان انگلیسی موثرترین و بهترین هستند؟

 

پاسخ این سوال بستگی به تیپ یادگیری شما دارد. این که شما چگونه بهتر یاد می گیرید. درست مثل این که ببینیم هر فردی دقیقا از چه نوع ورزشی لذت می برد: پیاده روی، فوتبال، کوهنوردی و ...

 

به این منظور به معرفی 101 روش برای یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم که  اگر نه همه این روشها، ولی قطعا تعدادی از آنها برای هر فراگیر زبان از هر تیپ یادگیری که باشد موثر خواهد بود. ضمنا لزومی ندارد همه این روشها را به ترتیب انجام دهید. می توانید بسته به علاقه خود چند روش را تست کرده و سپس چند روش دیگر را امتحان کنید. مطمئن باشید ضرر نمی کنید. پس بیایید این 101 روش را با هم دیگر بررسی کنیم.

 ادامه مطلب از لینک زیر:

https://drzaban.com/101-ways/آبان
۱۳۹۷
۰۳

دوستم دیپلم گرفته و همچنان قادر به گفتن چند جمله ساده انگلیسی نیست. حتی افراد دیگری را می‌شناسم که لیسانس و فوق‌لیسانس و حتی مدرک دکتری گرفته‌اند اما آن‌ها نیز با این همه درس خواندن قادر به صحبت کردن و فهمیدن اخبار و فیلم‌های زبان‌اصلی نیستند. کافی است با یک فرد انگلیسی زبان رو به رو شوند تا برای گفتن چند جمله ساده رنگ از رخسارشان بپرد! و نفسشان به شماره بیفتد. راستی شما چطور؟!

https://drzaban.com/4-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D9%86%DA%AF%D9%81%D8%AA/

مهر
۱۳۹۷
۲۶

اگر علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید حتما بارها برایتان پیش‌آمده که در حال ساختن جمله‌ای بوده‌اید که ناگهان کلمه‌ای خاص را فراموش کرده‌اید...! بعد به‌شدت سعی می‌کنید آن کلمه را به خاطر بیاورید. اما حتی قادر به گفتن یک کلمه هم نیستید.

 

در این مقاله می‌خواهیم علت این امر را بررسی کنیم. بدین منظور، ابتدا نگاهی به ساختار مغز می‌اندازیم.

 

باید بدانیم که متأسفانه مغز انسان پایگاه اطلاعات نیست...!  :-)

ادامه مطلب:

https://drzaban.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%BA%D9%84%D8%A8-%D9%84%D8%BA%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%BA/

شهریور
۱۳۹۷
۳۰

امام حسین با فداکاري‌هاي خود چنان درسي به تاريخ داد که مذاهب ديگر نيز نتوانسته‌اند خاموش بنشینند. چنانچه علمای غير مسلمان سخن‌هاي بسياري در وصف ایشان به ميان آورده‌اند. از جمله ایروینگ، واشنگتن مورخ آمریکایی می گوید "در زیر آفتاب سوزان سرزمین خشک و در روی ریگ های تفدیده عراق، روح حسین فناناپذیر است ; ای پهلوان، و ای نمونه شجاعت و ای شهسوار من، ای حسین!"

در این مقاله به صحبتهای کریس هیووِر اندیشمند مسیحی ایرلندی تبار در مورد امام حسین می پردازیم.


ادامه مطلب از لینک زیر:

https://drzaban.com/imam-hossein/

شهریور
۱۳۹۷
۲۶

یکی از مباحث ضروری و پرکاربرد در زبان انگلیسی عبارات فعلی هستند. برای این که بتوانید مفهوم و معنای جملات را بهتر متوجه شوید و به همان ترتیب منظور خود را بهتر منتقل کنید باید با این دسته کلمات آشنایی عمیقی داشته باشید. یکی از پرکاربردترین عبارات فعلی آنهایی هستند که مربوط به فعل call هستند. قبلا 23 عبارت فعلی سه کلمه ای را معرفی کردیم و حالا در مقاله جدید سایت دکتر زبان به معرفی پانزده عبارت فعلی با فعل call می پردازیم.

 ادامه مطلب از لینک زیر:

https://drzaban.com/phrasal-verbs-with-call/

تیر
۱۳۹۷
۲۷

اگر می خواهید از طریق فیلم به یادگیری زبان بپردازید، برای آن که بتوانید به طور کامل صحبتهای بازیگران را بفهمید قطعا با مشکلاتی روبرو خواهید شد. با رعایت موارد گفته شده در این مقاله می توانید بهترین نتیجه را از تماشای فیلمهای زبان اصلی به عنوان ابزاری قدرتمند برای یادگیری زبان انگلیسی بگیرید!

نخست ببینیم چرا زبان را باید از طریق فیلم یاد بگیریم؟


https://drzaban.com/learning-a-language-by-watching-movies/