شهریور
۱۳۹۷
۳۰

امام حسین با فداکاري‌هاي خود چنان درسي به تاريخ داد که مذاهب ديگر نيز نتوانسته‌اند خاموش بنشینند. چنانچه علمای غير مسلمان سخن‌هاي بسياري در وصف ایشان به ميان آورده‌اند. از جمله ایروینگ، واشنگتن مورخ آمریکایی می گوید "در زیر آفتاب سوزان سرزمین خشک و در روی ریگ های تفدیده عراق، روح حسین فناناپذیر است ; ای پهلوان، و ای نمونه شجاعت و ای شهسوار من، ای حسین!"

در این مقاله به صحبتهای کریس هیووِر اندیشمند مسیحی ایرلندی تبار در مورد امام حسین می پردازیم.


ادامه مطلب از لینک زیر:

https://drzaban.com/imam-hossein/

شهریور
۱۳۹۷
۲۶

یکی از مباحث ضروری و پرکاربرد در زبان انگلیسی عبارات فعلی هستند. برای این که بتوانید مفهوم و معنای جملات را بهتر متوجه شوید و به همان ترتیب منظور خود را بهتر منتقل کنید باید با این دسته کلمات آشنایی عمیقی داشته باشید. یکی از پرکاربردترین عبارات فعلی آنهایی هستند که مربوط به فعل call هستند. قبلا 23 عبارت فعلی سه کلمه ای را معرفی کردیم و حالا در مقاله جدید سایت دکتر زبان به معرفی پانزده عبارت فعلی با فعل call می پردازیم.

 ادامه مطلب از لینک زیر:

https://drzaban.com/phrasal-verbs-with-call/

تیر
۱۳۹۷
۲۷

اگر می خواهید از طریق فیلم به یادگیری زبان بپردازید، برای آن که بتوانید به طور کامل صحبتهای بازیگران را بفهمید قطعا با مشکلاتی روبرو خواهید شد. با رعایت موارد گفته شده در این مقاله می توانید بهترین نتیجه را از تماشای فیلمهای زبان اصلی به عنوان ابزاری قدرتمند برای یادگیری زبان انگلیسی بگیرید!

نخست ببینیم چرا زبان را باید از طریق فیلم یاد بگیریم؟


https://drzaban.com/learning-a-language-by-watching-movies/

تیر
۱۳۹۷
۱۰

در مقاله قبل به معرفی اصطلاحات پر کاربرد در ورزش فوتبال پرداختیم. در ادامه بخش دیگری از این اصطلاحات و لغات را با هم بررسی می کنیم که در آموزش زبان انگلیسی بسیار رایج بوده و از طرفی هر زبان آموز در یادگیری زبان انگلیسیباید بهره ای از این لغات و اصطلاحات پر کاربرد داشته باشد.

 

 

1. Hit the woodwork:

خوردن به تیر دروازه

He almost had it, but unfortunately it hit the woodwork.

نزدیک بود گُل بزنه اما متاسفانه توپ به تیرک دروازه اصابت کرد.

 

https://drzaban.com/21-football-expressions/

تیر
۱۳۹۷
۰۴

فوتبال یکی از محبوب ترین بازی های دنیاست. تقریبا همه افراد در همه کشورها فوتبال بازی می کنند. از بچه های خردسال در کوچه و خیابان و زمینهای خاکی گرفته تا  بازیکنهای حرفه ای در استادیوم های بزرگ. امروزه  میلیاردها نفر در سراسر جهان به تماشای فوتبال حرفه ای می نشینند و احتمالا این ورزش از پر بیننده ترین ورزش  های جهان محسوب می شود.

به منظور ایجاد تنوع در یادگیری انگلیسی و نیز به بهانه جام جهانی 2018 روسیه، در این مقاله به آموزش اصطلاحات پرکاربرد  مربوط به جام جهانی فیفا و لغات مرتبط با فوتبال می پردازیم. اگر دوست دارید در مورد جام جهانی و لغات و اصطلاحات مربوط به فوتبال با جزئیات بیشتری با دوستان خود صحبت کنید این مقاله را از دست ندهید!


https://drzaban.com/the-world-cup/

خرداد
۱۳۹۷
۳۱

یادگیری زبان جدید کار ساده ای نیست، با این حال هستند زبان آموزان بسیاری که خود با دست خودشان این فرایند را دشوارتر می سازند. این دسته از زبان آموزان اغلب مرتکب اشتباهاتی رایج شده و خود را در موانعی بزرگ محصور می سازند که به راستی یادگیری زبان را با چالش روبرو می سازد. لطفا پس از خواندن این مقاله شما دیگر جزو این دسته افراد نباشید! و حالا می پردازیم به معرفی این موانع. ادامه مقاله از لینک زیر:

https://drzaban.com/15-barriers/

خرداد
۱۳۹۷
۲۳

اگر در یک کشور خارجی ناچار به مراجعه به پزشک شوید، قطعا پزشک سوالاتی در خصوص علایم بیماری از شما خواهد پرسید.  شما نیز باید در مورد علایم و نشانه های بیماری خود  پاسخهایی مرتبط به پزشک ارایه کنید. همچنین در مطب دندانپزشک و یا در داروخانه نیازمند گفتن یک سری جملات کاربردی هستید.

اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید و مطالب مربوط به پزشکی برایتان جذاب هسستند پیشنهاد می کنم حتمامقالات مرتبط با این مبحث را در سایت مطالعه کنید. مطالب موجود در این مقاله آنقدر کاربردی و مهم هستند که در دوره های آنلاین انگلیسی ناچار خواهید بود مبلغ فراوانی بابت یادگیری آنها بپردازید. اما این مطالب همگی به رایگان در سایت دکتر زبان همراه با ترجمه و تلفظ در اختیار شماست و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

https://drzaban.com/at-doctors-office/

خرداد
۱۳۹۷
۲۱


آیا حاضرید برای رشد فردی خود روزانه 15 دقیقه هزینه کنید؟

فرصت یادگیری در سال جدید را از دست ندهید!
فقط با روزانه 15 دقیقه مطالعه انگلیسی یاد بگیرید!


چرا باید کتاب 101 کلید مکالمه آسان را سفارش بدهم؟

 • وجود آزمون در انتهای هر دو درس که به خودآزمایی معلومات شما کمک می کند.
 • معرفی ابزارها و اپلیکیشن های ضروری برای یادگیری زبان و آموزش نحوه تنظیم وسایل کامپیوتری به منظور بمباران انگلیسی
 • لیست لغات مجزا که شما را از جستجوی لغات در متن بی نیاز می سازد.
 • سایز رقعی کتاب که حمل آن را در محل کار و کیف شما آسان می سازد.
 • سی دی صوتی کتاب که به شما کمک می کند تا بتوانید همیشه و همه جا به راحتی دروس را در اتومبیل، تلفن همراه تان گوش کنید.
 • پشتیبانی سه ماهه که به شما امکان می هد تا هر سوالی دارید را از نویسنده کتاب شخصا در تلگرام یا از طریق ایمیل بپرسید و کمتر از 24 ساعت جواب خود رادریافت کنید.

آموزش الگوهای کاملا تست شده و کاربردی در مکالمات روزمره در قالب مثال و مکالمات جذاب

 • چاپ رنگی همراه با فونت و صفحه بندی چشم نواز که شما را برای مطالعه دروس ترغیب می کند.
 • نداشتن تلفظ فارسی بر خلاف بسیاری از کتابهای موجود در بازار – حتما می دانید که نوشتن تلفظ فارسی با علم فونتیک انگلیسی کاملا منطبق نیست. در واقع افرادی که با این روش آموزش داده و سعی می کنند استفاده از این روش را جزو دستاوردهای منحصر به فرد متد خود معرفی کنند کمترین اطلاعی از اصول اولیه فونتیک ندارند. برای مثال در انگلیسی برای دو صدای “ایی کوتاه” و “ایی کشیده” دو علامت فونتیک مختلف داریم. مثلا:

it /ɪt/

eat /iːt/

همانطور که می بینید اگر بخواهیم تلفظ این دو کلمه را به فارسی نشان دهیم عملا خواننده را سردرگم ساخته ایم.

 

در کتاب 101 کلید مکالمه آسان انگلیسی با لغات و مکالمات کاربردی در انگلیسی روزمره آشنا می شوید. هر زبان آموز باید به این نوع جمله بندی ها و کلمات مسلط باشد.

چرا؟

زیرا این جملات و لغات در مکالمات روزمره بسیار پر تکرار بوده و دایما تکرار می شوند.

 

اگرجزو فراگیران شنیداری هستید یعنی افرادی که با گوش کردن می توانند بهتر یاد بگیرند می توانید از سی دی این کتاب استفاده کنید.

 

در پایان هر دو درس یک آزمون ارایه شده که می توانید با انجام آن میزان یادگیری خودتان را از مطالب هر درس ارزیابی کنید. در انتها پاسخهای خود را از پاسخنامه موجود در سی دی چک کنید.بیایید به جای سررسید به دوستان، مشتریان و کارمندان خود ، کتاب 101 کلید مکالمه آسان انگلیسی را هدیه بدهید!چرا بجای سررسید کتاب 101 کلید مکالمه آسان انگلیسی را سفارش بدهم؟

به سه دلیل باید به جای سررسید به دیگران این کتاب را هدیه کنیم:

 • کتاب خوب تاریخ مصرف ندارد و تا سالها می تواند مورد استفاده عموم قرار بگیرد.
 • روزانه با 15 دقیقه مطالعه می توانید این کتاب را کمتر از 3 ماه مطالعه کنید. با هدیه کتاب 101 کلید مکالمه آسان انگلیسی به افراد کمک می کنید تا رویکردی متفاوت در یادگیری انگلیسی را تجربه کنند. و از شما خاطره ای خوب در ذهنشان باقی بماند و هرگز شما را فراموش نخواهند کرد.
 • با هدیه کتاب 101 کلید مکالمه آسان بجای سررسید به طبیعت کمک می کنیم و بعلاوه در زندگی افراد  نقشی تاثیرگذار و مثبت بر زندگی آنان و جامعه خواهیم داشت.


https://www.payping.net/d/bPQr